52um

-między 51um, a 53um-

Zasady curlingu

Przeciętny Polak interesujący się sportem, dość dobrze orientuje się w zasadach rozgrywania meczów piłkarskich czy też koszykarskich, ponieważ są to popularne u nas dyscypliny. Do tej kategorii nie można jednak zaliczyć curlingu. Powiedzmy więc kilka słów o zasadach w nim panujących. Curling jest sportem drużynowym.

Rozgrywka toczona jest tutaj pomiędzy dwoma czteroosobowymi zespołami. Każdy z nich posiada swojego kapitana, który decyduje o przyjętej strategii. Boisko do curlingu musi być umieszczone na lodowisko. Ma ono kształt prostokątny i znajdują się na jego powierzchni dwa zestawy kół.

To właśnie do tych kół zawodnicy muszą doprowadzić swoje kamienie (każda drużyna ma ich osiem). Kamienie puszcza się po lodzie, a potem nakierowuje na cel za pomocą szczotkowania powierzchni lodu. Zabronione jest jednak ich dotykanie. Warto wspomnieć jeszcze o jednym elemencie, który znacznie uatrakcyjnia rozgrywkę – drużyny mogą nie tylko wprowadzać własne kamienie do kół, ale również wybijać z nich kamienie przeciwników.

korty tenisowe prywatne domy opieki kraków i okolice www.liniawz.pl