52um

-między 51um, a 53um-

Szybkość pływania

Pływanie powinno przede wszystkim dostarczać przyjemności, lecz coraz więcej osób pragnie, by było również efektywne. Każdy z nas powinien dostosować tempo pływania do własnych możliwości. Istnieją jednak sposoby na to, żeby stopniowo zwiększać szybkość pływania. W jaki sposób można to osiągnąć? Jedną z najważniejszych kwestii jest dobór odpowiedniego stroju.

Jeśli będzie on właściwie dopasowany do ciała, nie będzie powodował oporu. Ten z kolei przyczynia się do spowolnienia ruchów. Część osób ulega przekonaniu, że szybkie ruchy rękami znacząco zwiększą ich tempo płynięcia. W większości przypadków powoduje to, że szybciej się zmęczymy.

W szczególności dotyczy to początkujących pływaków. Tymczasem znacznie ważniejsze są zamachy rękoma w wodzie. Lepiej, żeby były one wolniejsze, ale bardziej stanowcze. Szybkość pływania może również zależeć od środka wyporu.

U większości osób znajduje się on w klatce piersiowej. Na komfort, a zarazem szybkość pływania, znacząco wpływa również opływowość ciała.

Ice Team