52um

-między 51um, a 53um-

Słuchawki do biegania jako przydatne akcesorium sportowe

Dyscyplina biegania w ostatnich latach naprawdę nabrała dużo popularności. Przez to pojawia się coraz to więcej miłośników sportu, którzy dbają szczególnie o wygodę uprawianego sportu. Bez względu na to czy jest to amator, czy profesjonalista – każdy chce dążyć do tego, by wykonywanie biegu było czystą przyjemnością. Z tego powodu szuka się stale nowych rozwiązań, które pomagają w pokonywaniu kolejnych tras i kilometrów. Jednym z najbardziej powszechnych przykładów są słuchawki dla biegaczy. Mało kto nie jest zwolennikiem energetycznej muzyki, która staje się świetnym sprzymierzeńcem uprawiania tego rodzaju sportu. Nie mniej jednak ciężko jest odtwarzać utwory na tradycyjnych słuchawkach. Głównym problemem jest to, że spadają pod wpływem ruchu lub ześlizgują się przez pot. Aby tego uniknąć, warto rozejrzeć się za słuchawkami, które są dedykowane właśnie tej dziedzinie. Co najważniejsze, na rynku jest ich naprawdę sporo i warto zmierzyć się z przejrzeniem najodpowiedniejszych ofert. Aby tego dokonać, podpowiadamy na co zwrócić największą uwagę:

  • Budowa i kształt słuchawek to pierwszy atrybut, na który trzeba się zdecydować. Byłoby za łatwo, gdyby wybór sprowadzał się do jednego rozwiązania. Nie powinno być to jednak uciążliwe, ponieważ wszystko sprowadza się do zapewnienia biegaczowi maksymalnej wygody poprzez personalizację danego produktu. Można więc zdecydować się na słuchawki douszne, z zausznikiem lub z wbudowanym połączeniem na głowę lub szyję. Pierwsze są wyprofilowane w taki sposób, by nie wypadały z małżowiny usznej. Nie wszyscy jednak będą odczuwać w tym komfort. Budowa ucha człowieka może być zupełnie różnorodna, dlatego powstały dwie kolejne opcje wyboru.

    Słuchawki z zausznikiem świetnie podtrzymują końcówkę, by ta nie wysuwała się z ucha. Są wygodne i można je dowolnie dopasowywać do budowy narządu słuchowego. W trzecim rozwiązaniu odnajdą się z kolei ci, którym nie przeszkadza dodatkowa część z tyłu głowy lub szyi. Ciężko jest sprecyzować jednak odbiorców konkretnych rozwiązań. Rada jest banalna: mierzyć i sprawdzać! W profesjonalnych sklepach dla biegaczy nie będzie obciachu przebiec się po pomieszczeniu. Pamiętaj – wygoda i trafny wybór to oszczędność pieniędzy, ale i przyjemność z biegania;

  • Druga, lecz nie mniej ważna kategoria słuchawek to ich działanie. Bowiem mogą być one bezprzewodowe i tradycyjne – przewodowe. Na pierwszą myśl ciężko jest znaleźć minusy w tych pierwszych. Nie bez powodu odnajdują swoich miłośników. Nie trzeba martwić się o plączące się kable, o to, że trzeba mieć smartfon w jego zasięgu. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy na sklepowej półce spojrzymy na ich cenę. Znacznie różni się ona od modeli przewodowych ze względu na skomplikowaną technologię;
  • Słuchawki wodoodporne to propozycja nie tylko dla tych, którzy kochają biegać w deszczu. Jak się okazuje – charakteryzują się dużo wyższą jakością dźwięku, są ,,wytłumione’’. Druga sprawa to ich funkcjonalność. W końcu nie zawsze wiemy, kiedy złapie nas deszcz. Z drugiej strony – na sprzęt może wylać się woda, a przecież ma też kontakt z potem. Z tego powodu zdecydowanie się na słuchawki wodoodporne jest strzałem w dziesiątkę dla każdego biegacza.

.

fabryka footballu www.liniawz.pl