52um

-między 51um, a 53um-

Slazenger

Nie można mówić o najważniejszych firmach produkujących akcesoria tenisowe i pominąć marki Slazenger. Jest dziś ona jedną z najważniejszych, choć akurat piłki tenisowe nie znajdują się na pierwszym planie jej działalności.

Początki firmy sięgają roku 1881, kiedy to dwaj bracia – Ralph i Albert Slazenger postanowili założyć sklep sprzedający akcesoria sportowe z tworzyw sztucznych i gumy. Bardzo szybko nowy gracz rozwijał się i wkrótce firma weszła do czołówki producentów wyrobów dedykowanych tenisowi oraz golfowi.

W 1902 roku Slazenger stał się oficjalnym partnerem turnieju tenisowego w Wimbledonie i zaczął dostarczać piłki dla tych rozgrywek. W 1910 roku miał miejsce giełdowy debiut przedsiębiorstwa.

Silna pozycja zapewniła stałe dochody. Problemy przyniósł wybuch II wojny światowej – w czasie niemieckich nalotów jedna z fabryk została zbombardowana.

Próby przetrwania na rynku po wojnie nie były łatwe, dlatego w 1959 firmę sprzedano koncernowi Dunlop Rubber. Od tego czasu marka Slazenger rozwija się innym torem, ale wciąż wytwarza akcesoria dla tenisistów oraz odzież sportową.

www.srodkinachwasty.com.pl