52um

-między 51um, a 53um-

Slalomem po rzece

Wielbiciele kajaków, którzy dodatkowo mają słabość do sportów ekstremalnych, powinni spróbować kajakarstwa górskiego. Towarzyszy mu bowiem jeszcze więcej prędkości i adrenaliny. Kajakarstwo górskie różni się od swojego tradycyjnego poprzednika przede wszystkim tym, że uprawiane jest na górskich, wartkich rzekach.

Oprócz wiosła, kombinezonu, kasku i kamizelki, stałym wyposażeniem entuzjasty tego sportu jest również tak zwany fartuch. W ten sposób określa się materiał zakładany na tułów kajakarza, okrywający dodatkowo część kokpitu kajaka, uniemożliwiający lodowatej wodzie przedostanie się do wnętrza. Kajakarstwo górskie to nie tylko spływanie rzek.

Nazywamy tak również slalom z ustawionych na trasie bramek. Jeszcze innym rodzajem tego sportu jest freestyle, określany również mianem rodeo. W tym wypadku uczestnicy posługują się krótszym kajakiem, a ich zadaniem jest wykonanie efektownych i niebezpiecznych akrobacji.

Jak większość sportów, również i ten, dzieli się na dwa główne nurty: wyczynowy i turystyczny. Można więc nastawić się na ekstremalne doznania lub na aktywny wypoczynek.

https://jogaorganika.pl/masaz/