52um

-między 51um, a 53um-

Rozrywka bez specjalistycznego sprzętu

Obserwując zwierzęta, wykorzystaliśmy ich metodę pokonywania zbiorników wodnych. Historia pływania pieskiem, ten styl bowiem wydaje się być najstarszy, sięga czasów starożytnych. Pierwsze oficjalne pływackie zawody odbyły się w Japonii w 35 r. p.

n.e. Obecnie pływanie jest dyscypliną olimpijską. Dotyczy to stylu motylkowego, grzbietowego, klasycznego, dowolnego i zmiennego.

Można obserwować również pływanie długodystansowe, pływanie w płetwach, a także wyścigi sztafetowe. Najbardziej prestiżowe zawody pływackie odbywają się na długich, 50-metrowych basenach, ale zdarza się, że pływacy pokonują największe dystanse na otwartych akwenach. Od roku 1953 możemy mówić o polskich sukcesach na arenie międzynarodowej, a do tej pory było ich niemało. Pływanie jest nie tylko dyscypliną sportową, ma również właściwości lecznicze.

W przypadku skrzywienia kręgosłupa, jako rehabilitację, zaleca się pływanie żabką, gdyż wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe. Dodatkowo poprawia wydolność płuc i ogólną kondycję organizmu, będąc przy okazji atrakcyjną formą aktywnego wypoczynku.