52um

-między 51um, a 53um-

Psy w roli przewodników osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne potrzebują rehabilitacji stałej po to by ich choroba nie postępowała do tego potrzebują innego człowieka a czasem i zwierzęcia. Coraz częściej rehabilitacja prowadzona jest przy pomocy koni czy psów.

Udowodnione jest, że ćwiczenia z tymi zwierzętami znacząco poprawiają kondycję chorych. Psy są nie tylko doskonałą formą rehabilitacji, ale często służą, jako przewodnicy osób niewidomych.

Są to oczywiście specjalnie przeszkolone psy, które posiadają niezwykłą osobowość. Czy każdy pies nadaje się na przewodnika? Nie, muszą być to psy o określonych cechach, czyli konkretne razy, nie bez znaczenia jest też wielkość psa, jako przewodnik musi być to pies większy, który będzie dawał swoistego rodzaju oparcie i pewność osobie niepełnosprawnej.

Gdzie można się zgłosić z chęcią posiadania psa przewodnika? Wiele fundacji prowadzi tego rodzaju adopcję psów już przeszkolonych do bycia przewodnikiem. Kto prowadzi szkolenia zwierząt? Są to trenerzy, behawioryści, którzy potrafią wyszkolić psa by był pomocą dla człowieka nie na odwrót wykorzystując ich cechy wrodzone.

rehabilitacja kręgosłupa poznań