52um

-między 51um, a 53um-

Pływanie podczas ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. W okresie ciąży istnieją pewne ograniczenia, jednak nie oznacza to, że kobieta całkowicie musi zmienić tryb życia. Podczas ciąży dopuszczalne jest uprawianie sportów, lecz nie każda dyscyplina jest odpowiednia.

Z pewnością kobiety ciężarne mogą uczęszczać na basen. Pływanie znakomicie wpływa zarówno na kondycję, jak i sylwetkę. Chęć uczęszczania na basen kobieta ciężarna powinna skonsultować z lekarzem.

Nie w każdym przypadku stan zdrowia umożliwia pływanie. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań, warto skorzystać z dobrodziejstwa pływania. Podstawą jest strój kąpielowy, który nie może uciskać w żadnym miejscu, a w szczególności w okolicach brzucha.

Pływanie nie powinno forsować organizmu ciężarnej. Lepiej pływać spokojnie i miarowo. W przypadku zmęczenia, koniecznie trzeba zrobić przerwę.

Warto również użyć specjalnej deski do pływania, która poprawi komfort. Wyprawa na basen nie powinna trwać dłużej niż godzinę. Najbardziej zalecanym stylem pływania jest styl klasyczny.

zabiegi fizjoterapeutyczne koszalin