52um

-między 51um, a 53um-

Łucznictwo dla każdego

Ten rodzaj sportu ma w Polsce dość odległą i bogatą historię. To u nas właśnie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w 1931roku we Lwowie a pierwszymi mistrzami świata byli Polacy. W oparciu o tradycję do dzisiaj istnieje dużo organizacji związanych z łucznictwem. We wszystkich regionach kraju organizuje się zawody dla uprawiających ten sport. Zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych trenują w swoich klubach, by potem zmierzyć się z konkurentami podczas ogólnopolskich turniejów.

Odbywają się np. Halowe Mistrzostwa Dzieci i Młodzików czy Puchar Polski Juniorów Młodszych. Stąd droga może poprowadzić na europejskie i światowe tory łucznicze. Zwiększa się ostatnio popularność łucznictwa, które jest chętnie uprawiane zarówno przez dziewczęta, jak i chłopców w wieku około 10 lat. Ta dyscyplina wyrabia dobrą koncentrację, koordynację, celność, uczy cierpliwości i opanowania emocji.

Pozwala również zachować ładną sylwetkę nawet w starszym wieku, bo seniorzy także jeszcze chętnie ćwiczą strzelanie do tarczy.

kcrkalisz.pl