52um

-między 51um, a 53um-

Jak wybrać odblaski dla biegaczy?

Dla zapalonego biegacza każda pora roku i pora dnia jest dobra na trening. Wymówką nie jest nawet śnieg i deszcz. Każda pora wymaga jednak odpowiedniego dostosowania swojego stroju sportowego, a także innych akcesoriów biegowych. Popularne staje się też bieganie nocą, kiedy to ruch na drogach jest znacznie mniejszy, a temperatura, szczególnie latem, przyjemniejsza i sprzyjająca pokonywaniu dłuższych tras.

Nocne bieganie wymaga jednak odpowiedniej widoczności – odblasków i światełek, które zapewnią nam bezpieczeństwo. Jak wybrać odblaski przeznaczone specjalnie dla biegaczy, by podczas biegania po zmroku czuć się bezpiecznie i komfortowo? Zapraszam na mały przewodnik zakupowy dla każdego nocnego biegacza.

Odblaski dla biegaczy to podstawa

Każdy, kto decyduje się na bieganie nocą powinien zacząć od zakupu specjalnych odblasków i odblaski do biegaczy. Takie proste akcesoria zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo na drodze i uchronią przed wypadkami.

Pamiętajmy, że dobra widoczność to podstawa nocnego biegania! Odpowiedni strój i obuwie sportowe to jedno, ale odblaski to drugie. Bez znaczenia, czy biegamy po chodniku, po ścieżkach rowerowych, czy po poboczu jezdni. W warunkach miejskich czy na wsi. W każdym przypadku powinniśmy zaopatrzyć się w akcesoria odblaskowe.

Strój odblaskowy

Odzież sportowa w jaskrawych kolorach oczywiście poprawia widoczność na drodze, ale nie zapewnia takiego bezpieczeństwa jak odblaski. Warto zatem zdecydować się na legginsy, t-shirt czy kurtkę fabrycznie wyposażoną już w pojedyncze odblaski lub w całości wykonaną z materiału odblaskowego. Można również zakupić osobne odblaski, które samodzielnie przyczepia się do ramion, nadgarstków, kostek czy nóg. Dostępne na rynku gadżety są naprawdę różnorodne.

Może być to nawet odblaskowy pokrowiec na telefon komórkowy czy odblaskowe podkolanówki! Obuwie biegowe również wyposażone jest w odblaski, a niektóre modele posiadają nawet migające na czerwone światełka led, bardzo dobrze widoczne z oddali. Jeśli nasze obuwie nie posiada takowych odblasków, bez problemu można zakupić specjalne nakładki na buty z możliwością ustawiania różnych trybów świecenia. Z takimi gadżetami będziemy mogli poczuć się komfortowo i bezpiecznie podczas nocnego biegania. Jeśli lubisz bieganie po zmroku, nie rezygnuj z niego, ale pamiętaj o odpowiednich akcesoriach!.

Niecodzienni https://gog-eyewear.pl/pl/search/index/category/184