52um

-między 51um, a 53um-

Ford F-Series

Amerykańskie koncerny zdecydowanie najczęściej tworzą pick-upy z wszystkich światowych producentów samochodów. Ford Motor Company od 1948 roku zajmuje się tworzeniem samochodów z serii F, które zaliczają się do samochodów dostawczych, albo nawet ciężarowych.

Seria cieszy się bardzo dużą popularnością na rynku amerykańskim, a model F-150 był wielokrotnie nagradzany. Wszystkie samochody serii, które wyszły spod szyldu Forda łączy jedna wspólna rzecz – wszystkie są pick-upami.

Jest to jedyna cecha łącząca wszystkie z 12 generacji auta, które tworzone jest konsekwentnie od ponad 67 lat. Produkcja pojazdów odbywa się w zakładach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz Kanadzie.

Od pierwszego roku produkcji, do 2010 roku sprzedano łącznie ponad 33 900 000 samochodów tego typu. Różnice, które dzielą każdy model są tak znaczne, że według europejskich standardów niektóre z modeli nie mogą zostać uznane za samochód osobowy.

Zwłaszcza starsze modele z serii F charakteryzują się dużą, otwartą przestrzenią bagażową, co powoduje, że ich ładowność zdecydowanie przewyższa standardy innych pick-upów.

pasta bosal