52um

-między 51um, a 53um-

Co to jest Artroskopia stawu biodrowego?

Artroskopia to jedna z najnowocześniejszych metod operacyjnych, która znajduje zastosowanie w leczeniu stawów. Dzięki tak mało inwazyjnej technice można łagodzić lub całkowicie likwidować dolegliwości związane ze stawem biodrowym. Na czym polega ta metoda leczenia? Artroskopia stawu biodrowego to świetna alternatywa dla tradycyjnych operacji, które wykonuje się poprzez duże nacięcie na skórze.

W przypadku artroskopii nacięcia są niewielkie, tak aby można przez nie wprowadzić narzędzia niezbędne do przeprowadzenia zabiegu oraz małą kamerkę, dzięki której na ekranie komputera można oglądać obraz przedstawiający przestrzeń w obrębie stawu. Artroskopię stawu biodrowego wykonuje się przy różnego rodzaju dolegliwościach. Zazwyczaj wskazaniem do zabiegu jest dysplazja stawu biodrowego, stany zapalne i infekcje w obrębie stawu oraz zespół trzaskającego biodra.

Ponadto artroskopia stawu biodrowego zalecana jest zwłaszcza osobom młodym, które prowadzą aktywny tryb życia. Dzięki tak mało inwazyjnemu i bezpiecznemu sposobowi leczenia lekarz może dokładnie ocenić stan uszkodzenia stawu i podjąć odpowiednie działania, mające na celu zlikwidować dolegliwości. Rekonwalescencja po artroskopii trwa znacznie krócej niż w przypadku zwykłej operacji.

Zabieg trwa około pół godziny i często wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj już dobę po zabiegu pacjent może powrócić do domu i rozpocząć rehabilitację, dzięki której będzie mógł szybko odzyskać sprawność fizyczną.

https://medactive.com.pl/ ból kręgosłupa poznań