52um

-między 51um, a 53um-

Co powoduje chrapanie?

Chrapanie to coraz częstsza dolegliwość, która utrudnia zasypianie osobom, które przebywają w jednym pomieszczeniu z osobą chrapiącą. Z pozoru jest to niegroźna przypadłość. Warto jednak wiedzieć, co ją powoduje.

Uważa się, że chrapanie może być spowodowane nadwagą lub otyłością. U takich osób tłuszcz może się bowiem odkładać w tkance podskórnej szyi. To z kolei może sprawiać, że górne drogi oddechowe będą uciśnięte.

Powstaje zatem opór, który znacząco utrudnia oddychanie. Warto wspomnieć, że również sposób, w jaki śpimy może wpływać na nasilenie chrapania. Wiele osób uważa, że najbardziej sprzyjająca chrapaniu jest pozycja na wznak.

Jest to spowodowane tym, że w takim przypadku język jest ku tyłowi. Chrapanie może także występować w infekcjach górnych dróg oddechowych. Również wówczas powstaje bowiem opór, który może powodować chrapanie.

Niekiedy przyczyna chrapania tkwi w budowie nosa. Na jego drożność wpływa bowiem wiele czynników. Czasem skrzywienie przegrody nosowej może być czynnikiem, który odpowiada za chrapanie.

inhalatory www.skytowerdlamiasta.pl