52um

-między 51um, a 53um-

Amatorski curling

Są takie dyscypliny sportu, które trudno jest uprawiać amatorsko, ponieważ nie ma ku temu odpowiednich warunków, a niezbędny sprzęt jest bardzo drogi. Tak jest chociażby z bobslejami. Wiele dyscyplin jest jednak zdecydowanie łatwiejszych do uprawiania.

Pozostając w sferze sportów zimowych, można wymienić tutaj chociażby curling. Żeby móc amatorsko uprawiać curling, wystarczy mieć dostęp do lodowiska. Na nim trzeba namalować boisko, które niekoniecznie musi mieć rozmiary profesjonalnego boiska.

Potrzebne będą nam również kamienie lub inne przedmioty podobne do nich, a także miotełki. Kamienie curlingowe nazywa się często czajnikami i właściwie nawet zwykłe czajniki mogą wypełniać ich role podczas amatorskich rozgrywek. Często jest tak, że amatorskie uprawianie sportu jest jakby wstępem do późniejszej profesjonalnej kariery.

Jeśli tak się nie stanie, to i tak będzie to dla nas mile spędzony czas, podczas którego będziemy mogli zażyć trochę ruchu. Warto więc próbować swoich sił w różnych dyscyplinach.

Google gog