52um

-między 51um, a 53um-

Poduszka dla niemowlaka – czy jest potrzebna?

Niemowlęta mają to do siebie, że potrzebują bardzo intensywnej troski ze strony osób dorosłych i nie ma w tym nic dziwnego. Jednakże troska powinna być mądra, a więc należy działać w taki sposób, by dziecko było zadbane należycie i aby chęć poprawienia jego jakości życia nie obracała się przeciwko niemu. Chodzi tu na przykład o pozycję, w jakiej dziecko śpi i sposobu, w jaki śpi. Poduszka niemowlęca okazuje się w tym kontekście dość kontrowersyjnym przedmiotem.

Nie brakuje bowiem opinii, iż jest ona w gruncie rzeczy zbędna i nie ma w ogóle powodu, aby dziecko na niej leżało. Warto zatem pochylić się nieco nad tą kwestią i ustalić, jak naprawdę sprawy z poduszkami dla maluchów się mają – Sklep Bikeovo.

Jaka poduszka dla niemowląt będzie dobrym wyborem?

Lekarze pediatrzy i ogółem specjaliści w zakresie opieki nad małymi dziećmi są raczej zgodni – poduszka maluszka powinna być możliwie płaska. Tak naprawdę zaleca się wręcz, aby dziecko do mniej więcej 12.

miesiąca życia leżało na całkowicie lub niemal całkowicie płaskiej powierzchni. To w tym okresie najbardziej anatomiczna i najzdrowsza dla niemowląt pozycja. Ewentualnie użyta poduszka musi być płaska na tyle, by główka dziecka nie unosiła się za bardzo, a szyja nie wyginała. Sam materac, na którym maluch śpi też powinien być płaski i do tego przewiewny.

To, czy w ogóle poduszka niemowlęca jest potrzebna pozostaje tematem dyskusji. Można jej używać, o ile spełnia przedstawione powyżej warunki.

Poduszki dla niemowląt – najlepsze materiały

Tekstylia wszelkiego rodzaju, które są odpowiednie dla dziecka, powinny bazować na oddychających i naturalnych surowcach. Mile widziane są dzianiny oddychające, ponieważ należyta wentylacja to jeden z warunków komfortu małych dzieci i ludzi w ogóle.

Wypełnienie poduszki niemowlaka powinno być hipoalergiczne, bo pozwoli to zapobiegać nieprzyjemnym skórnym odczynom. Poszewka powinna być natomiast uszyta z tkaniny przyjaznej ciałku – wiskoza bambusowa lub organiczna bawełna wydają się zdecydowanie najlepszymi opcjami z dostępnych. Ogromną zaletą bambusa jest przy tym to, że posiada on właściwości higroskopijne. Oznacza to trudniejsze warunki do rozwoju bakterii, a do tego walory termoregulacyjne.

Wszak bambus grzeje jesienią i zimą, natomiast miło chłodzi w upalny czas.

masaż tajski zielona góra https://rehvolta.pl/masaz-plecow/