52um

-między 51um, a 53um-

Na co zwracać uwagę, wybierając kosmetyki dla dzieci?

O skórę dziecka trzeba zadbać, tak samo jak o jego higienę. Nie ma wobec tego nic dziwnego w fakcie, że w sprzedaży są różnego rodzaju kosmetyki dziecięce. Tak naprawdę ich użytkowanie jest standardem już w okresie niemowlęcym. Formą kosmetyków są bowiem takie produkty, jak oliwka do ciała czy talk chroniący przed odparzeniami. Generalnie wszystko to, co jest aplikowane w celach higienicznych czy pielęgnacyjnych należy uznawać co do zasady za kosmetyk.

Oczywiście dobrej jakości kosmetyki dziecięce powinny mieć pewne specyficzne cechy, które w praktyce decydują o ich przydatności i rekomendacjach ze strony pediatrów czy też dermatologów. Kluczowe znaczenie ma naturalnie ich skład i szczególnie to, czego w nim nie znajdziemy – Sklep Bikeovo.

Odpowiedni kosmetyk dla dziecka – co w składzie?

Zdecydowanie niewskazane jest to, aby w recepturach kosmetyków przeznaczonych dla dzieci znajdowały się określone substancje chemiczne, jak na przykład parabeny, syntetyczne barwniki czy środki konserwujące. Te ostatnie są czasami nieodzowne, ale część z nich występująca w zbyt wysokich stężeniach może wywoływać podrażnienia, a tych przecież chcemy uniknąć. Podobnie niewskazane jest, by w kosmetykach dla dzieci znajdowały się sztuczne spieniacze.

Bazy myjące oparte na SLS/SLES są zdecydowanie niezalecane. Można je spotkać najczęściej w mydłach w płynie, szamponach czy żelach po prysznic.

Kosmetyki dziecięce – gdzie je kupować?

Ogólnie rzecz biorąc, gama kosmetyków dla najmłodszych zazwyczaj znajduje się w asortymencie większości działających na polskim rynku drogerii – stacjonarnych, jak również internetowych. Warto sięgać po rozwiązania od producentów wyspecjalizowanych właśnie w takich produktach. Zwykle formuły są w tym przypadku bardziej dopracowane, a co za tym idzie lepiej przystosowane do specyficznych wymagań dziecięcej skóry.

Warto zwrócić uwagę, czy wybierane środki są hipoalergiczne. Pomoże to uniknąć ewentualnych kłopotliwych odczynów na ciele.