52um

-między 51um, a 53um-

Konik na biegunach – idealny prezent dla dziecka

Zabawa jest ważna w życiu wszystkich dzieci, jednakże trzeba się czasami nieco postarać, aby była ona odpowiednio zajmująca. Angażujące aktywności są mile widziane, aczkolwiek należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Podstawową sprawą jest umiejętność skupienia uwagi, która w przypadku zwłaszcza młodszych dzieci jest kłopotliwa.

Dopiero z czasem dziecko nauczy się koncentrować na czymś przez dłuższy okres, dlatego należy nastawić się na to, że dojście do najlepszych efektów w aspekcie skupienia nieco czasu naszemu dziecku zabierze. Wśród zabawek, które w pierwszych miesiącach i latach życia mogą wzbudzać spore zainteresowanie jest z pewnością bijany konik – Sklep Bikeovo.

Koniki na biegunach, czyli klasyka, która nie traci uroku

Takie zabawki mają status kultowych i znajdują swoje miejsce w każdym kolejnym pokoleniu.

Zasada działania jest banalnie prosta, ponieważ odpowiednio wyważony konik po prostu pozwala na bujanie. Działa tutaj efekt huśtawki, za co odpowiadają właśnie bieguny, a więc zaokrąglone „nogi”, na który sam konik się opiera. W swojej klasycznej wersji zabawka taka jest wykonana w całości drewna, choć istnieją oczywiście modyfikacje.

Konik drewniany często jest wyrobem rzemieślniczym wykonanym w całości ręcznie, co zwiększa znacząco cenę przedmiotu. Taniej będzie kupić konika „przemysłowego”. Przyjemność powinna być taka sama.

A może sprezentować swojego konika sprzed lat?

Czasami zdarza się, że w rodzinach pewne zabawki są przekazywane z pokolenia na pokolenie, podobnie jak to ma miejsce z kołyskami. Akurat koniki na biegunach są znane od tylu lat, że zapewne w wielu rodzinach bawią się nimi kolejne generacje dzieci. Jeśli taki przedmiot znajduje się na strychu czy w piwnicy, warto go wyczyścić, odnowić i podarować swojemu potomstwu.

Jest w tym pewien rodzaj głębokiej symboliki i perspektywa tego, że obdarowane dziecko wręczy tego samego konika swojemu dziecku, kiedy samo dorobi się potomka. Na pewno warto taką opcję poważnie rozważyć.