52um

-między 51um, a 53um-

Jak wprowadzić zdrowy styl życia do swojego życia?

Od jakiegoś czasu mówisz sobie, że od jutra zaczniesz żyć zdrowo, jednak po kilka dniach zniechęcasz się i powracasz do starych nawyków, a decyzję o zdrowym odżywianiu odkładasz na później. Nie tędy droga. Zmiana stylu życia to bardzo duża zmiana, która powinna być poparta wieloma przemyśleniami i opracowaną strategią działania.

Nie można bowiem osiągnąć wszystkiego naraz. Zmiany powinny być wprowadzane stopniowo, umiarkowanie i małymi krokami. Zacznij od zaakceptowania siebie.

Pomyśl o sobie i na tej podstawie podejmij decyzję o zmianie. Jeśli lubisz siebie łatwiej będzie Ci wytrwać i podążać za tym co ustaliłaś. Następnie wprowadzaj drobne zmiany dotyczące odżywiania.

Drugie śniadanie zastąp owocem lub porcją warzyw, kolację zjedz lekkostrawną najpóźniej dwie godziny przed snem. Zwróć też uwagę na ilość aktywności fizycznej. Jeśli masz jej mało, stopniowo ją zwiększaj.

Nie zapomnij także o dobrym śnie i wypoczynku – one także są bardzo ważne dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Postanów sobie również wykonywać badania profilaktyczne przynajmniej raz roku. Wszystkie postanowienia i zmiany odłóż w czasie, tak aby nie wprowadzać ich jednocześnie.

Z reguły jedne zmiany pociągają za sobą drugie samoistnie. Najważniejsze byś była szczęśliwsza i zdrowsza dzięki tym zmianom.

https://eretina.pl/retinopatia-cukrzycowa/ kursy masażu Warszawa