Dzwonek rowerowy – niezbędny gadżet każdego rowerzysty

Osoby korzystające na co dzień z rowerów doskonale wiedzą, że tego typu pojazdy stanowią ogromne ułatwienie w codziennym życiu. Pozwalają sprawniej docierać do pracy, na zakupy czy do szkoły. Jednocześnie są ekologiczne, a jazda wpływa bardzo pozytywnie na kondycję organizmu. Jednakże jadąc rowerem, stajemy się takim samym uczestnikiem ruchu, jak posiadacze samochodów. Dlatego też wskazane jest, by przestrzegać przepisów i dostosować swój rower do realiów poruszania się na drogach publicznych. Wśród niezbędnych akcesoriów wskazać trzeba oświetlenie – na przód, jak i na tył jednośladu. Dzwonek rowerowy także ma znaczenie. Bywa, że zdecydowanie większe niż się niektórym wydaje – Sklep Bikeovo.
Dlaczego dzwonki rowerowe powinny być standardem?
W realiach ruchu dzwonek spełnia dokładnie takie samo zadanie, jak klakson samochodowy. Jest znacznie mniej donośny, ale jest ważny.
Przede wszystkim rowerzyści korzystają z dzwonków celem informowania pieszych o tym, że się zbliżają i na przykład chcą ich wyprzedzić. Nie brakuje bowiem tras pieszo-rowerowych, które obie kategorie uczestników ruchu muszą ze sobą dzielić. Odpowiednio wczesna sygnalizacja zamiarów przez cyklistę pozwoli uniknąć nieprzyjemnych, a czasami zwyczajnie realnie niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacji. Dzwonki rowerowe dostępne w sprzedaży są niedrogie, łatwe w montażu, a przy tym wywiązują się z zadań. Warto więc kupić swój przed wyruszeniem w drogę.
Rodzaje dzwonków rowerowych osiągalnych w sprzedaży
Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, na jaki typ dzwonka postawimy. Ważne, aby w ogóle jakiś posiadać i naturalnie używać go w uzasadnionych sytuacjach. Warto w tym kontekście nie oszczędzać na siłę – najtańsze modele często są wykonane z materiałów niskiej jakości i wkrótce mogą całkowicie odmówić posłuszeństwa. Dzwonek rowerowy może mieć odmienną budowę. Wyróżnia się w tym momencie głównie trzy kategorie.
Chodzi o dzwonki typu gong, z kołatką, a także chyba najmniej popularne w polskich warunkach „trąbki”.