52um

-między 51um, a 53um-

Deskorolka czy longboard – co lepsze dla początkującego?

Niemałe grono młodych osób myśli o tym, aby rozpocząć swoją przygodę z deskorolkami. Jest to swoisty środek transportu, który pozwala na poruszanie się zwłaszcza po równych asfaltowych powierzchniach. Dlatego właśnie kultura skate dynamicznie rozwinęła się właśnie w sporych ośrodkach miejskich – początkowo głównie w Stanach Zjednoczonych, zyskując z czasem uznanie w wielu zakątkach świata.

Dziś wiele osób zdaje sobie pytanie, czy w ich ręce powinna trafić deskorolka czy jednak longboard. Pomiędzy oboma deskami występują istotne podobieństwa, aczkolwiek da się też odnotować różnice, które w pewnych okolicznościach mogą zadecydować o finalnym wyborze- Sklep Bikeovo

Deskorolki i longboardy, czyli dla każdego coś fajnego

Szukając kluczowych różnic pomiędzy obiema deskami, można powiedzieć, że longboard jest w gruncie rzeczy nowocześniejszą „mutacją” klasycznej deskorolki.

Jest jednak nieco większa, zapewnia w wielu sytuacjach lepszą stabilność i płynność jazdy. Stąd zdaniem niektórych to longboardy są lepsze w kontekście dłuższych tras i jeśli ktoś zamierza wykorzystywać deskę jako środek lokomocji, a więc alternatywę dla hulajnogi czy nawet roweru. Nie oznacza to jednak, że za pomocą longboardu nie da się wykonywać trików i ewolucji typowych dla standardowych modeli deskorolek.

Sporo zależy także od indywidualnej specyfiki wybranego modelu, a tych jest w sprzedaży bardzo wiele.

Fani desek często decydują się na deskorolki i na longboardy

Jeżeli ktoś nie potrafi ot tak zdecydować, jaki rodzaj deski z kółkami będzie dla nich lepszy, zawsze można wydać nieco więcej środków i zakupić oba rodzaje. Praktyka najlepiej pokaże, jaki typ okaże się optymalny.

W gruncie rzeczy z desek tych można korzystać w obu przypadkach w tych samych celach, bo jedne i drugie pozwalają się swobodnie poruszać, jak też doskonalić umiejętności trikowe. Sporo zależy tutaj od tego, co danemu użytkownikowi pasuje. Stąd sprawdzenie obu rodzajów desek w różnych scenariuszach jest najlepszym sposobem, by ustalić stan faktyczny.

masaż tajski zielona góra